Esu Jevgenija Puriuškienė, klinikinė psichologė. Teikiu individualias konsultacijas suaugusiems.
Konsultacijos kaina €50, trukmė 50 min.
Konsultuoju lietuvių, rusų ir anglų kalbomis.
Kaip tai vyksta
Pirmas susitikimas. Susitikus, susipažinsime, tada paprašysiu Jūsų papasakoti apie savo problemą. Ruoštis nereikia, taip pat nereikia reikalauti iš savęs pasakoti labai aiškiai ar sklandžiai. Praktika rodo, kad nuo ko bepradėtumėt pasakoti ir kaip besisektų papasakoti, vis tiek prieisime svarbiausius dalykus. Siekdamas geriau Jus suprasti, psichologas gali paklausti patikslinančių klausimų. Po to, kai pavyks aiškiau apibrėžti sunkumų esmę, kartu pabandysime suprasti, kokio pokyčio norėtųsi ir realu pasiekti. Po pirmo susitikimo galėsite pamąstyti ir įvertinti – ar norėtumėte ir galėtumėte dirbi su manimi, ir jeigu taip – sutartume dėl tolesnių susitikimų.
Kiek laiko truks?
Nors palengvėjimą turėtumėt jausti jau po pirmų konsultacijų, pokyčiams pasiekti prireiks laiko – paprastai rezultatus galima pamatyti ne anksčiau, nei po 2-3 mėnesių.
Kas toliau?
Tuo atveju, jei nuspręsite tęsti konsultacijas, sutarsime, kaip vyks mūsų bendras darbas. Paprastai siūlau susitikti gyvai kartą per savaitę pastoviu laiku, tačiau, priklausomai nuo Jūsų galimybių, galimi ir kiti variantai. Kiekvienos konsultacijos metu prašau papasakoti tai, kas Jums tuo momentu atrodo svarbiausia. Kiekviena atskira konsultacija neturi savo plano ar tikslo, tačiau kalbant apie tai, kas svarbu, laikui bėgant pradedate geriau pažinti save ir situaciją, pasitikėti savimi bei atrandate resursus judėti tikslo link. Deja, bet numatyti, kiek laiko prireiks pokyčiams pasiekti, nėra įmanoma, todėl dažniausiai neapsitariam dėl konsultavimo trukmės. Tačiau tam, kas suprastumėt, ar darbas su psichologu Jums padeda, periodiškai skiriam laiko stabtelėti ir aptarti, kaip sekasi kartu dirbti, kaip keičiasi Jūsų savijauta ir problema, kaip artėjame prie tikslo. Nors psichologiniame konsultavime būna sunkų momentų, visgi ilgiuoju laikotarpiu turėtumėte jausti palengvėjimą.
Santykis.
Psichologinis konsultavimas – bendras psichologo ir konsultanto darbas, kuris tampa įmanomas santykio, atsirandančio tarp dviejų žmonių, dėka. Nors konsultavimas – profesinis santykis, visgi jis skiriasi nuo kitų profesinių santykių tuo, kad emocinis atstumas tarp kliento ir psichologo yra kur kas artimesnis, negu kitose srityse. Leidimas sau atmesti kaukes ir būti kuo labiau savimi santykyje su psichologu – būtina sąlyga tam, kad vidiniai pokyčiai įvyktų. Kartais rodyti savo jausmus būna baisu arba gėda, ir jei tą pastebite – kalbėkite apie tai su psichologu. Jausmai ir yra tai, kas sudaro santykio audinį, kas riša arba skiria du žmones. Kuo aiškesnis bus Jūsų santykis su psichologu, tuo labiau galėsite atsiskleisti psichologui ir sau pačiam.
Sunkus periodas.
Psichologiniame konsultavime susiduriame su daug sunkių jausmų, ir ne visada pavyksta juos išgyventi sklandžiai. Kartais gali atrodyti, kad darbas vyksta ratu, o rezultatas vis nepasiekiamas, kartais – kad psichologas nesupranta, o konsultavimas nepadeda. Svarbu suprasti, kad tokie sunkūs periodai – natūrali darbo dalis, ir patiriant panašius sunkumus, svarbu apie juos kalbėti su psichologu. Dažniausiai, kalbantis, šiuos sunkumus pavyksta įveikti, o santykis tarp kliento ir psichologo tampa artimesnis ir gilesnis.
Pabaiga.
Paprastai psichologinio konsultavimo procesas pabaigiamas tuomet, kai pasiekiate užsibrėžtą tikslą, tačiau kartais, dėl įvairių priežasčių, darbas baigiamas ir anksčiau. Svarbu suprasti, kad darbo pabaiga – tai viena iš konsultavimo proceso užduočių, kuriai verta skirti dėmesio ir laiko: apibendrinti nueiti kelią, dar kartą pasidalinti kilusiais jausmais ir svarbiausiais atradimais, atsisveikinti. Atsisveikinus, psichologo kabinetas visada liks atviras Jums, prireikus, galėsite kreiptis dar kartą.
Parašykite komentarą
Tik prisijungę vartotojai gali komentuoti.